Wygodne biustonosze do karmienia

Wygodne biustonosze do karmienia
  • Kategoria:

Panie, które niedawno urodziły maleństwo, także chcą czuć się atrakcyjnie i wyglądać pięknie każdego dnia. Dlatego projektanci mody coraz częściej wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i tworzą specjalną kolekcję ubrań dla świeżo upieczonych matek, które najczęściej są nieco okrąglejsze niż przed porodom, ale to nie znaczy, iż kilka kilogramów w zapasie czyni jej mniej kobiecymi.

Z pewnością, muszą one staranniej dobierać kreacje, a niesamowitą rolę odgrywa również bielizna modelująca, w szczególności biustonosze.
Warto podkreślić to, iż obecnie niesamowicie modne stają się staniki do karmienia, które są bardzo wygodne, a co najważniejsze stanowią idealną podporę dla biustu, który wygląda w nich naturalnie. Oczywiście, tego typu biustonosz powinien być wykonany z najlepszej jakości materiału, który będzie przewiewny i doskonale wchłaniał wilgoć, bowiem w okresie laktacji czasami dochodzi do niekontrolowanego napływu pokarmu. Nie ulega wątpliwości to, iż mile widziana jest bielizna z delikatnej bawełny, która nie podrażnia skóry. Natomiast przez jakiś czas matki karmiące powinny zapomnieć o koronkowych czy satynowych stanikach, które są mało praktyczne, a co najważniejsze w przypadku pań karmiących bielizna często ulega zniszczeniu czy poplamieniu, więc szkoda wydawać pieniędzy na drogie komplety fikuśnej bielizny.
Trzeba powiedzieć o tym, iż dobre biustonosze do karmienia powinny posiadać grube ramiączka, które będą odpowiednio podtrzymywać biust, a także ważne jest to, by w łatwy sposób można było odpiąć szelkę w celu nakarmienia złaknionego maluszka. Oprócz tego, musi posiadać odpowiednie wzmocnienia, aby piersi były stabilne. Kolejną sprawą jest wybór koloru bielizny. Otóż, ze względów higienicznych jest preferowana biała bielizna, ale na półkach sklepowych odnajdziemy również inne odcienie ślicznych staników, które mogą być także zdobione fantazyjnymi wzorami.
Ogromną zaletą biustonoszy do karmienia jest to, że dzięki nim biust po porodzie jest nadal piękny i jędrny. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy stanik jest właściwie dopasowany do rozmiaru piersi, bowiem nie może być on za ciasny ani za luźny. Ponadto, musimy mieć na uwadze to, iż w trakcie karmienia nasz biust będzie ulegał ciągłej zmianie, dlatego trzeba będzie się zaopatrzyć w kilka staników o rożnym rozmiarze. Poza tym, jeżeli chcemy, aby piersi prezentowały się wspaniale po zakończonej laktacji, to trzeba wybrać markową bieliznę, gdyż tanie bazarowe wyroby szybko się rozciągają, w szczególności w trakcie prania. Nie są też godne polecenia staniki „rosnące”, gdyż szybko się naciągają.
Jak widać, młode matki nie muszą się już martwić o wygląd swoich piersi po porodzie, gdyż dzięki specjalnym biustonoszom do karmienia, będą nadal wyglądały ślicznie.