Wybór biustonosza krok po kroku

Wybór biustonosza krok po kroku

Niezależnie od tego, jaki rozmiar biustonosza nosisz, to powinnaś znać zasady precyzyjnego dobierania staników. Taką wiedzę warto przekazywać już nastoletnim dziewczynkom, zwłaszcza, że wybór pierwszego stanika to dla wielu młodych dziewcząt niesłychanie poważna sprawa. Nie od dzisiaj wiadomo, że perfekcyjnie wybrana bielizna jest niezwykle istotnym elementem stroju.

Nawet najpiękniejszy biustonosz nie będzie ładnie się prezentował, kiedy będzie zbyt ciasny lub luźny. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar piersi, a także na poprawne zakładanie stanika.
Właściwie dobrany stanik jest jednym z największych sprzymierzeńców każdej kobiety, bez względu na to, czy posiada ona piersi w rozmiarze A czy D. Od najdawniejszych lat kobiety szukały skutecznych sposobów na wyeksponowanie piersi, a także na ich podtrzymanie w czasie ćwiczeń fizycznych.
Dzisiaj bardzo wiele kobiet na całym świecie nosi niewłaściwie dobrane biustonosze, a tymczasem prawidłowy wybór stanika wcale nie jest taką trudną czynnością, jak może nam się pozornie wydawać. Na pewno warto nauczyć się rozróżniać poszczególne modele tego rodzaju bielizny, ponieważ w sprzedaży możemy dzisiaj znaleźć nie tylko staniki sportowe, ale i biustonosze dla kobiet w ciąży czy staniki dla pań karmiących piersią. Coraz częściej producenci oferują ponadto wygodną bieliznę dla amazonek.
Tylko właściwie dobrany biustonosz może zdziałać prawdziwe cuda, dlatego warto postarać się o znalezienie stanika skrojonego na miarę własnych piersi. Dzięki temu nasz biust znajdzie się na właściwym miejscu, sylwetka nabierze odpowiednich proporcji, a ubrania będą od tej pory znacznie lepiej się układać. Właściwy biustonosz to także gwarancja tego, że pojawi się talia.
Dobierając stanik krok po kroku, warto poznać tabele rozmiarów biustonoszy, zwłaszcza, że mogą one nieznacznie różnić się od siebie. Aby właściwie wybrać biustonosz, należy zmierzyć dokładnie obwód klatki piersiowej tuż pod biustem (najlepiej na wydechu). Przymierzając wybrany model stanika, warto też pochylić się nieco do przodu – dzięki temu biust lepiej wsunie się do miseczek.
W zależności od posiadanego rozmiaru biustu, możemy wybrać odpowiedni fason stanika. Wśród modeli biustonoszy dla kobiet o dużych piersiach najczęściej polecane są staniki mocno zabudowane, a także o miseczce typu 3/4. Paniom o nieco mniejszym biuście proponuje się natomiast biustonosze z nisko kończącymi się fiszbinami, a także typu push-up.
Niewłaściwie dobrany stanik nie podkreśli atutów kobiecej sylwetki, a co więcej, może nawet sprawić, że nasza figura będzie wydawała się pulchniejsza niż w rzeczywistości. Pamiętajmy też, aby nie wybierać staników o zbyt ciasnych miseczkach, gdyż wówczas piersi mogą wyglądać na mało jędrne.


Powiązane artykuły