Młodzieżowa bielizna studniówkowa

Młodzieżowa bielizna studniówkowa
  • Kategoria:

Studniówka to ogromne wydarzenie w życiu każdej nastolatki, to pierwszy tak ważny bal, na który może założyć śliczną suknię, w której będzie się prezentować jak prawdziwa dama. Warto podkreślić to, iż jedną z tradycji studniówkowych jest czerwona bielizna, zarówno w przypadku dziewcząt jak i chłopców.

Dlaczego czerwona ? Tak, naprawdę to chyba nikt do końca nie wie, być może dlatego, iż czerwień jest kolorem miłości, bardzo intensywnym odcieniem, który kojarzy się z siłą, ogniem i niesamowitą namiętnością. Oczywiście, wedle tradycji przynosi ona ogromne szczęście na maturze, ale pod warunkiem iż w tym samym zestawie bielizny co na studniowce przystąpi się do egzaminu dojrzałości.
Nie ulega wątpliwości to, iż bielizna studniówkowa powinna być dopasowana do figury i sukienki tak, aby była praktycznie niezauważalna. A, więc jeśli stawiamy na kreację bez ramiączek, to jak najbardziej wskazany jest stanik bez szelek lub zapinany na brzuchu. Ponadto, do dyspozycji mamy jeszcze silikonowe szeleczki, ale jeżeli już decydujemy się na tę opcję, należy zdecydować się na ramiączka ozdobione cyrkoniami, kamyczkami, cekinami, kwiatuszkami, gdyż wtedy będą sprawiać wrażenie, iż są częścią sukni. Poza tym, w przypadku stroju z głębokim dekoltem czy odsłoniętymi plecami, który nawiasem mówić, chyba nie jest właściwy na szkolną imprezę, egzamin zdają nakładki na piersi w miejscu biustonosza.
Wiele problemów sprawia również dziewczętom wybór majtek. Z pewnością, najwygodniejsze i najpraktyczniejsze wydają się klasyczne figi, które mogą być zdobione koronką czy kwiatuszkami. Oprócz tego, do dyspozycji mamy majteczki typu bokserki, które są godne polecenia puszystym nastolatkom, gdyż idealnie modelują biodra i optycznie wyszczuplają sylwetką. A, co ciekawe do mody wracają majtki w stylu retro. Mowa tu o mocno zabudowanych figach z wysokim stanem, którego jeszcze do niedawna były uważane za babkowate i obciachowe. Natomiast, niektóre nastolatki decydują się również na założenie fikuśnych stringów, ale są one godne polecenia tym młodym damom, które na co dzień je noszą, gdyż inne panny mogą czuć się w nich niewygodnie, a nawet mogą być skrępowane.
Trzeba również powiedzieć o tym, iż od niedawna obowiązkowym atrybutem każdej nastolatki staje się podwiązka, po którą chętnie sięgają panny młode. Obecnie, mile widziane są podwiązki zdobione koralikami, koronką, kwiatuszkami czy kokardką, w szczególności uznaniem cieszą się podwiązki samonośne, chociaż o wiele lepszym rozwiązaniem jest pas do pończoch. Natomiast na studniowce do rzadkości należą gorsety, które świetnie pasują do każdego typu sukienki. Oczywiście, najczęściej wybierają je panny, które podczas balu studniówkowego chcą wystąpić w długiej sukni, zwłaszcza balowej.
Podsumowując, bielizna studniówkowa musi być koniecznie czerwona, wygodna i śliczna.