Jak dobrać stanik dla dziewczynki

Jak dobrać stanik dla dziewczynki

Chyba każda kobieta wspomina ten moment w swoim życiu, kiedy będąc w podstawówce zaczęła poważnie myśleć o swoim pierwszym własnym biustonoszu. Najczęściej nieoceniona staje się wtedy pomoc mamy, która jest naszym pierwszym doradcą w tym temacie.

Pierwszy stanik

Trudno precyzyjnie określić kiedy dziewczynka zaczyna potrzebować tej części bielizny. Ważnym sygnałem, że dziewczynce należy dobrać biustonosz jest moment, w którym zaczyna ona odczuwać dyskomfort związany ze wzrostem piersi, a także kiedy pojawiają się jakiekolwiek zmiany w objętości biustu. Kierując się tymi wskazówkami, pierwszy biustonosz powinien być dobrany kiedy dziecko ma około 10 lat, chociaż często może się zdarzyć że już ośmiolatka zaobserwuje u siebie wspomniane zmiany.

Jak wybrać pierwszy biustonosz?

Przede wszystkim biustonosz powinien być dobrze dopasowany do figury dziewczynki. Poza tym, że dobrze, aby ładnie wyglądał, powinien być jak najwygodniejszy – bez fiszbin czy usztywnień. Jeśli dziewczynka narzeka na bolesność piersi, powinno się także zrezygnować z koronek, a pozostać przy miękkich biustonoszach z bawełny lub mikrofibry.

Na pierwszy biustonosz świetnie nadaje się krótki sportowy top, który nie posiada fiszbin i jest bardzo wygodny. Kolejnym krokiem może już być bawełniany biustonosz z zapięciem i miseczkami. Ważne tylko, aby był jak najlepiej dobrany, zarówno w obwodzie (w za luźnym biustonoszu zapięcie będzie podnosiło się do góry), jak i miseczki.

Biustonosze z fiszbinami, czy usztywniane nadają się w przypadku nieco większego biustu i tutaj też należy zwrócić bardzo dużą uwagę na dobre dopasowanie stanika.

Mierzenie stanika

Przed wybraniem się na zakupy dobrze jest się wcześniej trochę przygotować. Zapewne w sklepie przydatna okaże się informacja dotycząca wymiarów. W tym celu należy zmierzyć centymetrem obwód pod biustem dziewczynki oraz obwód w biuście na wysokości sutków. Różnica pomiędzy tymi dwoma wymiarami sugeruje rozmiar miseczki:

wynik 12-14 wskazuje na biustonosz z miseczką A

wynik 14-16 to biustonosz z miseczką B

Oczywiście są to wartości umowne i najważniejsze jest przymierzenie biustonosza przed zakupem. Wszystkie mamy powinny zapamiętać, że dobrze dopasowany pierwszy biustonosz dla swojej córki oznacza piękne i zadbane piersi dziewczynki w przyszłości.


Powiązane artykuły