Najnowsze

Przyszłe mamy często nie bez powodu obawiają się, że po okresie ciąży i karmienia piersią, biust już nie będzie wyglądał tak samo jak wcześniej. Jest to niestety możliwe, szczególnie jeśli nie zadbamy o niego odpowiednio w tym ważnym okresie. Po porodzie (ale także podczas ciąży) piersi są zwykle dużo większe, bardziej skłonne do opadania. Dlatego tak ważny jest dobrze dopasowany i podtrzymujący piersi biustonosz, dzięki któremu nie stracą one swojego kształtu, jędrności i będą wyglądały jak przed ciążą.

Wydawałoby się, że to proste, oczywiste i każda kobieta wiedzieć powinna. Okazuje się jednak, że wybór właściwego rozmiaru biustonosza to prawdziwa sztuka! Podobno tylko ok. 15% kobiet nosi prawidłowo dobrane staniki, a przecież dobry biustonosz zapewnia wygodę, poprawia wygląd piersi, modeluje całą figurę i sprawia, że ubrania lepiej się układają. Natomiast biustonosz źle dobrany nie spełnia odpowiednio swojej funkcji – zamiast podtrzymywać i pięknie eksponować biust, będzie nam go deformował. Warto więc poświęcić chwilę czasu i zadać sobie trud, aby wybrać taki biustonosz, który będzie leżał idealnie.

Mały biust bywa przyczyną kompleksów i problemem dla wielu kobiet. Zamiast jednak kierować się po pomoc do chirurga plastycznego, dużo łatwiej, taniej i bezpieczniej jest spróbować modowych trików.

Dobry biustonosz to przepis na piękne piersi. A co zrobić żeby biustonosz był odpowiednio dopasowany i jakie cuda może taki zdziałać? Oto kilka podstawowych zasad:

Niedawno pisałam o dobieraniu biustonosza w tekście Tabela rozmiarów biustonoszy oraz w artykule Jak prawidłowo dobrać biustonosz?.

Triumph to jedna z najbardziej popularnych marek biustonoszy (i w ogóle bielizny) na polskim rynku. Mimo, że cena bielizny Triumph jest dość wygórowana, to kobiety starają się sięgać po nią jak najczęściej, gdyż biustonosze tej marki uważane są za najlepszej jakości.

Bardzo często panie obdarzone przez naturę dużym biustem popadają w kompleksy, na dodatek zwykle pojawia się problem z zakupem biustonosza w większym rozmiarze. Dobry biustonosz to podstawa, aby większe piersi prezentowały się naprawdę pięknie i stały się atutem ich posiadaczek. Poza tym nawet najdroższy strój nie będzie leżał dobrze jeśli nie dobierzemy do niego odpowiedniego biustonosza.

Chyba każda kobieta wspomina ten moment w swoim życiu, kiedy będąc w podstawówce zaczęła poważnie myśleć o swoim pierwszym własnym biustonoszu. Najczęściej nieoceniona staje się wtedy pomoc mamy, która jest naszym pierwszym doradcą w tym temacie.

Poniższa tabela powinna ułatwić określenie rozmiaru biustonosza. Może nie do końca pokrywa się z teorią zaokrąglenia uzyskanych wyników w dół o kilka centymetrów, jednak też warto się z nią zapoznać. Przecież kto szuka, nie błądzi. Tabelka jest bardzo przydatna i uzupełnia wcześniejszy wpis Jak prawidłowo dobrać biustonosz .

Zapewne każda pani ma w swojej szafie koronkowy, a może nawet atłasowy bądź satynowy biustonosz. Jednak nie zawsze potrafimy zadbać o tę część garderoby, w wyniku czego zdarzają się często odkształcenia miseczek, rozciąganie, strzępienie, a wkrótce stanik nie nadaje się już do noszenia. Jak zatem prać i suszyć te koronkowe (i nie tylko) cuda, aby posłużyły jak najdłużej?

Strony