Biustonosze rozmiary

Biustonosze rozmiary

Niedawno pisałam o dobieraniu biustonosza w tekście Tabela rozmiarów biustonoszy oraz w artykule Jak prawidłowo dobrać biustonosz?.

Biustonosze rozmiary – bardzo ważne

Piersi dziewcząt zniżą się dość wyraźnie w miarę upływu lat. Dzieje się tak z powodu rozciągania więzadeł i straty jędrności piersi. Używanie biustonoszy minimalizuje naciąganie skóry jak i więzadeł, hamując tym samym opadanie piersi u kobiet w starszym wieku.

Niektórzy uczeni informują, iż korzystanie z biustonosza może spowodować atrofię mięśni klatki piersiowej z braku czynności i w związku z tym przyspieszyć opadanie piersi wraz z wiekiem. Nie ma na to jednak dostatecznych danych lub dowodów. Korzystanie z dobrze dobranego rozmiarowo stanika, czyli posiadającego ścisły obwód z odpowiednio dużą miseczką powoduje zjawisko zwane migracją. Polega ono na przemieszczeniu tkanki tłuszczowej z okolic pach z powrotem do piersi. Ostatecznie wpływając pozytywnie na kształt i jędrność biustu.

Biustonosze rozmiary – różnice w poszczególnych krajach

Rozmiary biustonoszy w różnych państwach określane są w różny sposób. W Europie kontynentalnej (w tym i Polsce) rozmiary obwodów rosną co 5 centymetrów. W krajach takich, jak Wielka Brytania, USA, Francja, Włochy, Australia – stosowane są inne metody oznaczenia obwodów. Należy o tym pamiętać zamawiając bieliznę damską przez internet na zagranicznych aukcjach lub w sklepach internetowych.


Powiązane artykuły